ГоловнаМедицинаЛікарі прогнозують, що до 2035 року кількість інсультів збільшиться на 34%

Лікарі прогнозують, що до 2035 року кількість інсультів збільшиться на 34%

До 2035 року кількість інсультів збільшиться на 34%. Такий прогноз встановлений в Європейському плані боротьби з інсультом на 2018-2030 роки. Його обговорили заступник міністра охорони здоров’я доктор Тома Томів і Доріна Добрева, президент Асоціації інсультів і афазий, член Європейської асоціації пацієнтів з інсультом (SAFE) і Всесвітньої організації інсульту (WSO) “Monitor”.

Міністерство охорони здоров’я оголосило, що вони об’єдналися навколо ідеї розробки Національного плану по боротьбі з інсультом. Для цього в Міністерстві охорони здоров’я буде сформована робоча група, до якої увійдуть різні фахівці, в тому числі неврологи, нейрохірурги, а також представники неурядових організацій та інші.

Доктор Тома Томів і Доріна Добрева одностайні в тому, що ми повинні працювати над профілактикою і поданням широкої громадськості проблем людей, які перенесли інсульт.

«Розпізнавання симптомів інсульту, а також швидке і своєчасне реагування мають особливе значення, оскільки наслідки зачіпають як пацієнта, так і його сім’ю», – сказав д-р Томів.

За його словами, старіння населення і неконтрольовані хронічні захворювання є передумовою для зростання числа людей, які перенесли інсульт.

Інсульт – друга провідна причина смерті в світі. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна четверта людина стикається з цим ризиком інсульту.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини