ГоловнаМедицинаКуріння знижує ефект вакцини Pfizer

Куріння знижує ефект вакцини Pfizer

Японські лікарі виявили, що на концентрацію антитіл в організмі пацієнтів, вакцинованих проти COVID-19 за допомогою Pfizer, найбільш сильно впливають два фактори – вік і паління. Дослідники опублікували результати дослідження medRxiv.

«Якщо пацієнти тимчасово або назавжди відмовляться від куріння до вакцинації, можна буде підвищити ефективність вакцинації», – пишуть дослідники.

Незабаром після спалаху коронавируса нового типу лікарі і біологи виявили, що люди з діабетом, ожирінням, хронічними серцевими захворюваннями і курці набагато частіше страждають від цього захворювання, ніж інші пацієнти.

Клінічні випробування перших вакцин проти SARS-CoV-2 показали, що деякі з цих факторів негативно впливають на дію вакцин. Зокрема, італійські лікарі виявили, що ожиріння і надмірна вага можуть знизити кількість антитіл, що виникають після вакцинації, в два-три рази.

У новому дослідженні лікарі під керівництвом Мітіру Савахати, доцента Медичного університету Джити в Японії, виявили, що куріння також може впливати на вакцинацію аналогічним чином. Під час своєї роботи вони контролювали рівень антитіл в організмі 400 довгострокових медичних працівників, вакцинованих двома дозами вакцини Pfizer. Дослідники зібрали зразки крові добровольців через три місяці після другої дози вакцинації і виміряли концентрацію антитіл, які могли зв’язуватися з частинками SARS-CoV-2. Савахата і її колеги вивчили ці дані, порівнявши відмінності в пропорціях антитіл з віком добровольців, їх статю, залежностями і іншими побічними факторами.

Куріння знижує кількість антитіл на 30-50%

З’ясувалося, що найбільший вплив на концентрацію антитіл надає вік добровольців і те, чи є вони активними або колишніми курцями. Обидва побічних ефекти знижують ефективність вакцини значно більше, ніж інші явища, такі як діабет, ожиріння, гіпертонія або наявність алергії.

В середньому куріння знижує концентрацію антитіл на 140-250 умовних одиниць, що в деяких випадках може знизити їх частку приблизно на 30-50% в порівнянні з рівнем чоловіків та жінок того ж віку, які ніколи не вживали тютюнові вироби. Куріння особливо негативно впливає на ефективність вакцинації дорослих, чий організм спочатку містить відносно мало антитіл.

У той же час дослідники виявили, що навіть нещодавня відмова від куріння привела до того, що частка антитіл в організмі колишніх курців впала не так сильно, як у тих японських лікарів, які продовжували вживати тютюнові вироби. Цю особливість необхідно враховувати при проведенні масової вакцинації населення, – резюмували Савахата і її колеги.

Джерело: BGNES

Свіжі новини

Погода

Схожі новини