Умови працевлаштування в Республіці Куба

Дозвіл на працевлаштування іноземця в Республіці Куба дає Міністерство праці та соціального забезпечення відповідно до клопотання роботодавця (кубинської сторони). На підставі цього дозволу у відповідному дипломатичному представництві Куби оформлюється віза для в’їзду на її територію. Водночас, після закінчення року з дня його видачі, дозвіл повинен поновлюватися.

Якщо Ви їдете працювати за кордон, запам’ятайте такі правила безпеки:

1. переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України. Попросіть посередника (фірму чи приватного підприємця) показати Вам ліцензію Міністерства праці та соціальної політики України на працевлаштування громадян України за кордоном. Занотуйте номер ліцензії та дату його видачі, офіційну назву та адресу агенції.

Зверніться на сайт Міністерства праці та соціальної політики України http://www.mlsp.gov.ua/control/ у розділі «Діяльність», далі «Працевлаштування за кордоном», щоб перевірити чи ліцензія посередника є дійсною, обов’язково уточніть, на які країни розповсюджується отримана посередником ліцензія. Якщо посередник обіцяє Вам працевлаштування в Канаді, США, або Чеській Республіці, а ліцензію посередник має лише щодо Чеської Республіки, то діяльність із посередництва в працевлаштуванні в Канаді та США є незаконною.

2. поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном.

3. вимагайте спеціальної робочої візи – туристична та гостьова візи не дають права на працевлаштування. Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування. Вимоги до контракту: підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін); має бути укладений зрозумілою для Вас мовою; повинен містити повну інформацію про умови роботи: термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихідні дні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.

Уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця».

Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Це не дасть можливості торгівцям людьми втягнути Вас у боргову залежність або вчинити злочин стосовно інших осіб за Вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують Вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави.

4. за жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують Вашу особу.

5. по приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України – інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичному представництву України захистити Ваші інтереси.

6. обов’язково залиште рідним ксерокопію свого паспорта громадянина України, закордонного паспорта, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону й адресу, де Ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтесь з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону, перебуваючи під чиїмось наглядом.

7. зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.

8. заздалегідь підготуйте та тримайте при собі перелік організацій, із зазначенням адреси та номерів телефонів, що працюють у сфері протидії торгівлі людьми.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини