Влада Китаю хоче примусово вакцинувати населення від Covid-19

У перші два тижні липня принаймні 50 округів в 12 провінціях Китаю опублікували повідомлення про посилення заходів щодо заохочення нещеплених громадян до прийняття першої дози, додавши, що «невакцінація вплине на життя».

На сьогоднішній день повідомлення про нові заходи опубліковані в провінціях Сичуань, Фуцзянь, Шаньсі, Цзянсу, Цзянсі, Гуансі, Аньхой, Шаньдун, Хебей, Хенань, Чжецзян і Внутрішня Монголія.

Більшість районів, які потребують вжиття заходів, відносно невеликі за китайськими стандартам. Найбільшим з них є місто Цзаочжуан в провінції Шаньдун з населенням 4,2 мільйона чоловік. Про перші заходи було оголошено 8 липня, нові оголошення все ще публікуються.

Політика істотно відрізняється від міста до міста – в 33 округах влада заявила, що записи про вакцинацію будуть перевірятися при вході в громадські установи, включаючи офісні будівлі і медичні установи, і громадянам, які не отримали свою дозу, буде запропоновано пройти імунізацію.

Але в 19 округах місцева влада прямо попередила, що неприщепленим громадянам може бути відмовлено в доступі до широкого спектру громадських місць і послуг на кілька тижнів.

«З 17 липня людям, які не були вакциновані не дозволяється входити в ключові місця, такі як стаціонарні відділення лікарень, будинки для літніх людей, школи, бібліотеки і т.д.», – йдеться в заяві, додавши, що буде виняток для тих, у кого є законні підстави для відмови від вакцинації. У повідомленні також йдеться, що нещеплені співробітники супермаркетів і власники стендів будуть звільнені.

У деяких округах заходи ще більш жорсткі. У двох містах Гуансі – Гуйпін і Байло – заявили, що учням не дозволять ходити в школу, якщо обидва батьки не будуть повністю вакциновані. Після явної протидії в соціальних мережах, повідомлення були видалені, хоча неясно, чи будуть як і раніше застосовуватися обмеження.

А в окрузі Танге провінції Хенань державні ЗМІ повідомили, що місцеві державні установи перестануть платити службовцям або робочим державних підприємств, якщо вони відмовляться від вакцинації.

Шао Імін, епідеміолог Китайського центру з контролю і профілактики захворювань, повідомив державним ЗМІ, що, з огляду на той факт, що рівень захисту китайських вакцин нижче 100%, Китаю доведеться повністю вакцинувати від 80% до 85% населення, що еквівалентно 1 мільярду людей. Наразі населення Китаю становить 1,4 мільярда чоловік.

По всій країні за останні місяці кількість вакцинацій збільшилася, в середньому понад 10 мільйонів доз в день. За даними державних ЗМІ, станом на середу китайський уряд запровадив 1,4 мільярда доз вакцини, хоча залишається незрозумілим, який відсоток населення отримав обидві дози імунізації.

  Болгарія закриває кордони для іноземців ще деяких країн

У редакційній статті про нові заходи для студентів в Гуйпін, опублікованій на популярному новинному сайті Sohu, ігнорування права громадян не проходити вакцинацію було «зрадою і зловживанням довірою людей».

На сьогоднішній день центральний уряд Китаю офіційно не ввів вакцинацію проти COVID-19.

Цзінь Дун’ян, професор точної медицини в Школі біомедичних наук Гонконзького університету, говорить, що така політика, ймовірно, є результатом того, що чиновники місцевого уряду знаходяться під сильним тиском з метою досягнення цілей Пекіна по вакцинації.

  Кіпр посилює правила в'їзду для українців

У вертикальній адміністративній структурі китайського уряду політичні укази часто представляються керівництвом країни, а потім залишаються на розсуд місцевої влади, щоб вирішити, як їх виконувати. Нездатність досягти політичних цілей може коштувати місцевим політикам майбутнього просування по службі або навіть їх роботи.

«Вони повинні надати і використовувати всі кошти на свій розсуд і спробувати всі доступні варіанти», – говорить Джин.

Але Хуанг з Ради у закордонних справ задається питанням, чи є нова політика результатом надмірної роботи місцевої влади під тиском, спрямованої на досягнення цілей вакцинації, або міхуром випробувань, надутим Комуністичною партією в Пекіні.

Китайський уряд має довгу історію тестування потенційно спірних ініціатив на місцевому рівні, перш ніж представити їх на національному рівні, щоб побачити, як вони будуть сприйняті громадянами, пояснив Хуанг.

«Можливо, це ініціатива центрального уряду», – сказав він.

Хуанг додав, що якщо Пекін хоче переконатися, що Китай може підтримувати колективний імунітет, вакцина може бути обов’язковою, незалежно від того, популярна це міра чи ні. «Для будь-якої вакцини з рівнем ефективності нижче 80% все населення повинно бути вакциновано», – сказав він. «Просто попросити людей зробити щеплення цього не зробить».

Китай схвалив п’ять вітчизняних вакцин – дві розроблені державною компанією Sinopharm, а інші – Sinovac, CanSino і Anhui Zhifei, при цьому більшість населення отримує або Sinopharm, або Sinovac.

На сьогоднішній день експерименти показали, що Sinopharm і Sinovac менш ефективні проти COVID-19, ніж їх мРНК-аналоги. Згідно з дослідженнями, проведеними Всесвітньою організацією охорони здоров’я, в бразильських дослідженнях Sinovac мав близько 50% ефективності проти симптоматичного COVID-19 і 100% ефективності проти важкого захворювання.

За даними ВООЗ, ефективність Sinopharm як при симптоматичному, так і при госпіталізованого захворюванні оцінюється в 79%.

Джерело BGNES

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини