ГоловнаКитайУ Пекіні нова епідемія COVID-19 носить вибуховий характер

У Пекіні нова епідемія COVID-19 носить вибуховий характер

У китайській столиці Пекіні стався «вибуховий» вибух бару, пов’язаного з Covid-19, заявив у суботу представник уряду, коли торговий центр Shanghai Mall провів масові тести, щоб приборкати стрибок кількості випадків, пов’язаних із перукарськими послугами.

За попередженням було ще одне посилення обмежень Ковіда в Пекіні в четвер, коли принаймні два райони закрили деякі розважальні заклади після того, як у районі, повному нічних клубів, магазинів та посольств, вибухнув спалах.

Хоча рівень зараження в Китаї низький за світовими стандартами, країна дотримується політики нульового рівня захворюваності на коронавірус, посилаючись на необхідність захисту людей похилого віку та медичної системи, навіть коли інші країни намагаються жити з вірусом.

На даний момент у країні з населенням 1,4 мільярда людей зареєстровано лише 5226 смертей від Covid-19.

Влада Пекіна заявила в суботу, що всі 61 новий випадок, зареєстрований у місті в п’ятницю, були пов’язані з відвідуванням бару супермаркету Heaven або були пов’язані з ним.

“Остання епідемія … є дуже вибухонебезпечною і широкомасштабною”, – цитує BGNES представника муніципального уряду Пекіна Сью Хеццян.

Станом на 15:00 (07:00 за Грінвічем) у суботу в столиці було зареєстровано 46 нових місцевих випадків, і всі люди вже ізольовані чи перебувають під наглядом, повідомив представник охорони здоров’я Лю Сяофен.

Міська влада не оголошувала про будь-які нові обмеження на брифінгу, але Управління спорту Пекіна пізніше заявило, що всі спортивні заходи для підлітків за межами кампуса та «офлайн» будуть скасовані з неділі.

На даний момент було зареєстровано 115 випадків та 6158 тісних контактів, пов’язаних з баром, що знову поставило 22-мільйонне місто у стан бойової готовності.

Менш ніж два тижні тому Пекін послабив обмеження, запроваджені для боротьби з епідемією, яка почалася у квітні.

У п’ятницю великий курортний комплекс Universal Beijing Resort на околиці міста відмінив свій план з відкриття. Міська влада заявила, що троє з його співробітників відвідали бар Heaven Supermarket.

Багато кварталів у столиці було заблоковано, а жителям було наказано залишатися вдома.

Масове тестування

Влада Шанхая оголосила про три нові підтверджені місцеві випадки та безсимптомний випадок, виявлений за межами карантинних зон у суботу, коли майже всі 25-мільйонні жителі міста розпочали новий раунд тестів на COVID-19.

У ці вихідні влада наказала пройти тести ПЛР для всіх жителів 15 із 16 районів Шанхаю, а в п’яти районах мешканцям заборонили залишати свої будинки в період тестування. Міський чиновник повідомив, що до 31 липня мешканці мають здавати хоча б один ПЛР-тест на тиждень.

Найбільш густонаселене місто Китаю зняло виснажливу двомісячну блокаду через COVID-19 лише 1 червня.

“Я трохи турбуюся, тому що, якщо в комплексі будуть позитивні випадки, він буде закритий”, – сказав мешканець Шанхая Ші Вейчі, додавши, що запастися деякими запасами, “на випадок, якщо попередня ситуація повториться”.

Влада Шанхаю заявила, що зробила зауваження і звільнила кількох районних чиновників за перепустки в готель, який ізолює тих, хто прибуває з-за кордону і вказаний як одне з джерел хвилі штаму Omicron у Шанхаї.

Вони також заявили, що попередили або звільнили деяких керівників державної компанії, яка володіє салоном краси «Червона троянда», де цього тижня серед працівників було виявлено три випадки захворювання.

Співробітники салону не дотримувалися інструкцій щодо проведення щоденних ПЛР-тестів.

Шанхай повідомив про сім нових місцевих симптоматичних випадках у суботу, що на один більше, при цьому шість було виявлено за межами карантинних зон.

У місті зареєстровано дев’ять нових локальних безсимптомних випадків – на шість більше, ніж вдень раніше.

Загалом станом на 10 червня у материковому Китаї зареєстровано 210 нових випадків захворювання на коронавірус, з яких 79 були симптоматичними, а 131 — безсимптомними, повідомила Національна комісія охорони здоров’я.

Це більше, ніж 151 новий випадок за день до цього, з яких 45 були симптоматичними та 106 безсимптомними.

Станом на п’ятницю в материковому Китаї було підтверджено 224 659 випадків захворювання.

Свіжі новини

Погода

Також читайте