Home КАЗАХСТАН Новини У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

0

Посольством Республіки Казахстан в Україні та Почесним консульством Казахстану в Західній Україні був реалізований проект «Кобзар в степах Казахстану», який оповідає про життя і творчість Тараса Шевченка в період його заслання в Казахстані.
В рамках даного проекту відомий український режисер і публіцист Євген Козак видав книгу і документальний фільм, який вже отримав гран-прі на міжнародному кінофестивалі «Канів – 2017».

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Урочиста церемонія презентації проекту була проведена Посольством 1 листопада 2017 року Київському інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка. У заході взяли участь великі українські вчені, глави дипломатичних місій, керівники державних органів України, відомі «шевченкознавці», представники казахської діаспори, ЗМІ та студентської молоді.

Вітаючи учасників заходу, голова дипломатичної місії Казахстану Самат Ордабай відзначив особливу роль Т.Шевченка у казахстансько-українських відносинах і його вплив на розвиток братніх уз казахського і українського народів. Посол підкреслив, що через картини Кобзаря багато поколінь українців знайомляться з побутом, традиціями і культурою казахського народу, мальовничою природою Казахстану. Ліричні ж твори Кобзаря близькі по духу творчості Абая Кунанбаєва і Шакаріма Кудайбердіева та інших видатних казахських поетів і просвітителів.

Також читайте:  Столицю Республіки Казахстан було перейменовано

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Ректор Київського Національного Університету, Герой України Леонід Губерський зазначив, що Тарас Григорович став одним з головних стрижнів культурно-гуманітарних відносин між двома народами, а його багатогранна творчість стало загальним культурним надбанням.

У Києві презентували проект про життя Т.Шевченка в Казахстані

Президент Національної академії педагогічних наук, академік Василь Кремень високо оцінив проект «Кобзар в степах Казахстану», який стане наочним посібником для молодого покоління про те, як треба цінувати та зміцнювати дружбу народів. Він особливо підкреслив роль Президента Республіки Казахстан Нурсултана Абишевича Назарбаєва в розвитку в цілому казахстансько-українських відносинах і дбайливому підході в збереженні пам’яті і поваги до Кобзаря в Казахстані.

Казахстансько-український проект про життя Тараса Шевченка в Казахстані отримав високу оцінку і інших учасників презентації, який стане хорошим посібником для вивчення його спадщини

Також читайте:  Казахстан і Україна активізують співпрацю в сфері виробництва органічної аграрної продукції