В результаті тисняви ​​на ізраїльському релігійному фестивалі загинули 44 людини

За словами медиків, щонайменше 44 людини були розчавлені на смерть на переповненому фестивалі релігійних багать в Ізраїлі в п’ятницю, що прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху назвав «важким лихом».

Давка відбулася, коли десятки тисяч ультраортодоксальних євреїв зібралися у галілейської гробниці мудреця 2-го століття рабина Шима Бар Йохая для щорічних поминання Лаг ба-Омер, які включають в себе всеношну молитву, містичні пісні і танці.

Свідки розповіли, що люди задихнулися або затоптали в тісноті коридору, деякі залишилися непоміченими, поки система гучного зв’язку не звернулася із закликом розійтися, оскільки натовпу людей заповнили схил гори Мерон всупереч попередженням про COVID-19.

Вертольоти доставляли поранених в лікарні, а військові заявили, що в них були підняті пошуково-рятувальні загони.

В результаті тисняви ​​на ізраїльському релігійному фестивалі загинули 44 людини

Медики заявили, що 103 людини отримали поранення в результаті тисняви. За словами очевидців, серед постраждалих були діти.

Представник поліції сказав, що загальна місткість на горі Мерон була такою ж, як в попередні роки, але на цей раз місця для багаття були перегороджені в якості запобіжного заходу для COVID-19. За повідомленнями ізраїльських ЗМІ, це могло створити несподівані вузькі місця для пішохідного руху.

  Закінчилася "епоха Нетаньяху". В Ізраїлі обрано новий уряд

Коли ділянка була розчищена, рятувальники впали на перила, деякі плакали, коли їх втішали їх колеги.

Білий дім і Євросоюз висловили співчуття.

Коли рятувальники намагалися витягнути потерпілих, поліція закрила це місце і наказала гулякам піти. Міністерство транспорту зупинило дорожні роботи в цьому районі, щоб забезпечити безперешкодний рух десятків машин швидкої допомоги і автобусів для паломників.

  Закінчилася "епоха Нетаньяху". В Ізраїлі обрано новий уряд

Гробниця на горі Мерон вважається одним з найсвятіших місць в єврейському світі і є місцем щорічного паломництва. Цей захід став одним з найбільших в Ізраїлі з моменту початку пандемії коронавируса більше року тому.

Приватні багаття на горі Мерон були заборонені в минулому році через обмеження на коронавірус, але в цьому році заходи ізоляції були ослаблені на тлі швидкої програми вакцинації від COVID-19 в Ізраїлі, в результаті якої понад 54% населення були повністю вакциновані.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини