ГоловнаІталіяЯк регіони Італії готуються до відкриття літнього сезону

Як регіони Італії готуються до відкриття літнього сезону

З наближенням літнього сезону країни шукають шляхи порятунку туристичної галузі після місяців страждань. Найближчі місяці мають вирішальне значення, особливо для країн, які в значній мірі залежать від сектору, наприклад Італії.

У цьому контексті туроператори на Апеннінському півострові мають неоднозначні почуття щодо майбутнього сезону. Слід також зазначити, що настрій значно різниться по країні, і хоча деякі регіони оптимістичні, інші дещо гірші.

Зелений перевал ЄС для відродження туризму

Незначний оптимізм в деяких регіонах головним чином пов’язаний з нещодавно ініційованою Європейським Союзом ініціативою, яка також була більш детально підтверджена міністром туризму країни Массімо Гараваглією.

За його словами, “цей спеціальний документ на європейському рівні дозволить максимально захиститися від Ковід”. Гаравалья також підтвердив, що намір європейських міністрів туризму полягає в тому, щоб розпочати так званий зелений перевал до літа.

Цей прохід матиме кілька функцій. По-перше, це покаже, чи вакцинована людина проти Covid-19 чи ні. По-друге, це підтвердить, чи перехворіла людина в минулому на вірус, і, по-третє, покаже, чи не було у людини негативного тесту на Covid-19.

Тоскана та Емілія-Романья оптимістичні

Тим часом курорти та туристичні об’єкти готуються до літнього сезону. Цього року Емілія-Романья очікує аншлагу. За словами регіонального радника з питань туризму, “у липні та серпні все буде розпродано як на Рів’єрі, так і на Апеннінах, особливо для внутрішніх туристів”.

Те саме можна сказати про Тоскану. Особливо у Версілії, одній із столиць італійського морського туризму та орієнтиру для регіону. Оптимізм головним чином пов’язаний з успіхом вакцинаційної кампанії, але також із зростанням кількості застережень за останні пару тижнів.

Як регіони Італії готуються до відкриття літнього сезону

Рим і Кампанія у складних ситуаціях

У Лаціо ціни на будинки для відпочинку в найпопулярніших місцях узбережжя Лаціо зросли майже на 40%. Те саме можна сказати і про розкішні вілли, які вже заброньовано перед Великоднем на літо.

Тим часом ситуація в Римі дещо складніша. Багато закладів розміщення закриваються на Великдень через відсутність бронювання та туристів, а також невідомо, як буде виглядати ситуація в найближчі місяці.

Кампанія також виявляється в більш проблематичному положенні з огляду на літній сезон. На думку експертів, ситуація дуже заплутана, і прогнози на даний момент не позитивні.

Невизначеність на Сардинії, Апулії та Сицилії

Тим часом на Сардинії туристична індустрія звільнилася від будь-якого прогресу в місяці з квітня по червень. Перші застереження можна відзначити з середини червня.

На думку експертів регіону, на найближчі дні буде потрібно різке прискорення планування, інакше на Сардинії трапиться катастрофа, і багато компаній будуть змушені пройти через подібний сезон відпусток, як у 2020 році.

З іншого боку, Апулія все ще страждає від небагатьох повітряних сполучень через введені обмеження, які змусили перевізників різко скоротити кількість рейсів. Хоча регіон зазвичай може похвалитися 18-19 мільйонами туристів, що прибувають на рік, сьогодні, здається, неможливо досягти таких цифр.

Регіональні експерти заявляють, що певний інтерес є до Саленто, Валле д’Ітрія та Гаргано, проте номери бронювання не дають галузі впевненості. Ситуація виглядає ще гіршою, ніж минулого року, коли сектор в основному рятував внутрішній ринок.

Сицилійці також стикаються з великою кількістю невизначеності, деякі експерти в цій галузі описують ситуацію як “абсолютно заблоковану”. Деякі навіть доходять до того, що говорять про крах “поза всякою уявою”, головним чином через те, що Сицилія не може запропонувати міжнародних гарантій порівняно з іншими регіонами.

Загалом, вищезазначене дуже наочно свідчить про те, що регіони Італії далеко не однакові з точки зору перспектив майбутнього літнього сезону. Деякі з них більш оптимістичні, а інші більш стримані або песимістичні. Безперечно, однак, це те, що речі можуть змінюватися дуже швидко на основі багатьох факторів, що варіюються від державної та регіональної політики до успіху вакцинаційних кампаній.

Новини партнерів

Свіжі новини

Погода

Також читайте