ГоловнаІСПАНІЯТуристів попередили про вторгнення чорних щурів нa популярні курорти: вони заражають небезпечними...

Туристів попередили про вторгнення чорних щурів нa популярні курорти: вони заражають небезпечними захворюваннями

Влада Іспанії попередила туристів про нашестя колоній чорних щурів на популярні курорти, а лікарі б’ють на сполох, оскільки гризуни можуть заразити туристів і місцевих жителів потенційно смертельними захворюваннями, що може стати причиною нової епідемії. Відповідну заяву зробила Національна асоціація компаній з охорони довкілля Іспанії (Anecpla).

Як зазначили екологи відомства, щури заполонили головні міста-курорти європейської країни. Небезпека полягає в тому, що їх надто багато – у зв’язку з цим великий шанс, що вони заразять (якщо цього не зробили) небезпечними хворобами як людей, так і домашніх тварин. Щоб зупинити поширення гризунів, місцевих мешканців та туристів закликали не годувати бездомних кішок на вулицях, а також не розкидати сміття на дорогах загального користування.

За словами фахівців, популяция чорних щурів помітно зросла за останні два роки в іспанських містах, включаючи столицю Мадрид та історико-культурний центр країни Вальядолід, куди щомісяця з’їжджається величезна кількість туристів. Якщо у 2019 році в Мадриді було виявлено та контролювалось десять спалахів хвороб, пов’язаних із розповсюдженням щурів, то, за даними екологічної організації, цього року в столиці вже було виявлено 35. «В останні роки кількість чорних щурів у Мадриді збільшилася. Тому важливо діяти швидко з моменту першого виявлення та налагодити взаємодію з самими громадянами, працівниками парків та садів тощо», – заявив співробітниця Департаменту охорони здоров’я Мадрида Хосе Марія Камара.

«Досі і компанії з охорони навколишнього середовища, і муніципальні плани профілактики спеціалізувалися на каналізаційних щурах, боротьба з якими проводиться усередині каналізаційної системи. Однак у випадку з чорними щурами ми стикаємося з особами, які переміщуються в садах та зелених зонах, поблизу шкіл та дитячих майданчиків, з інтенсивним рухом людей та свійських тварин, що значно ускладнює боротьбу з ними», – розповів президент Anecpla Серджіо Монж.

«Людей в Іспанії попереджають, щоб вони не годували голубів, котів тощо. на дорогах загального користування, оскільки залишки їжі, залишені на вулиці, залучатимуть чорних щурів і сприятимуть їх розмноженню», – додав він. Anecpla закликала людей складати відходи у сміттєві баки та не залишати мішки зі сміттям на вулицях.

Як і люди, собаки також можуть заразитися небезпечними хворобами, якщо їх вкусить чорний щур. Ветеринари попередили туристів, що якщо вони вирішать взяти з собою в подорож домашню тварину, то вона повинна бути щеплена від бактерій Leptospira.

Довідка: чорні щури не риють нори, зазвичай вони віддають перевагу паркам і садам, часто живуть у дуплах або будують кулясті гнізда на деревах з гілок, що ускладнює їхню відмінність від пташиних гнізд. Вони також збираються великими групами на дахах і горищах, вправно пересуваючись гілками. Дорослі чорні щури можуть важити від 150 до 250 грамів. У середньому їх розмір трохи менше сірого щура – ​​довжина, включаючи хвіст, варіюється від 16 до 22 сантиметрів. Щури надзвичайно рухливі, можуть виробляти до шести послідів на рік, кожен з яких приносить до 18 дитинчат. Чорний щур включено до іспанського каталогу інвазивних екзотичних видів, тобто. класифікується як випадково чи навмисно завезений вид гризунів-шкідників. Крім чуми переносить лептоспірози, вісцеральний лейшманіоз, сальмонельоз, трихінельоз, ієрсиніоз та інші хвороби.

Слідкуйте за нами на: Google News | Telegram | Facebook | Twitter
Погода