Кількість іноземних туристів в Іспанії знизилася на 88,5%

Індустрія туризму в Іспанії, як і раніше знаходиться в забутті і швидше за все залишиться в такому безрадісному стані до кінця першого півріччя через обмеження на подорожі всередині Іспанії і в Європі в цілому.

За даними Національного статистичного інституту (INE), в першому кварталі цього року в Іспанію відвідали 1,2 мільйона іноземних туристів. Ця цифра означає зниження на 88,5% в порівнянні з тим же періодом 2020 року (тоді країна прийняла майже 10,6 мільйона осіб), включаючи і два останні тижні березня, коли поїздки були практично заборонені через першого карантину. Що стосується доходів від туризму, то обвал ще більш значний (на 89%), дохід не досяг 1,3 мільярда Євро.

Очікується, що 2021 рік буде кращим, оскільки очікується, що кордони відкриються в другому півріччі завдяки успішним кампаніям вакцинації. Уряд, роботодавці і великі галузеві асоціації що ситуація виглядає оптимістично і більшість експертів очікують в цьому році близько 50% іноземних гостей в порівнянні з відповідним періодом 2019 року. У той же час багато хто вказує на те, що поточне падіння досить значно і може зробити цю мету недосяжною. Фактично, Програма стабільності, опублікована кілька днів тому урядом Іспанії, вже переглянула свої прогнози до рівня 42,4%, який на думку влади також буде важко досягти, враховуючи нерадісні перші місяці року.

З іншого боку, актуальні дані, схоже, вказують на ознаки зростання: падіння в березні (на 75,5%) є найнижчим з липня 2020 року. Проте, ці цифри слід сприймати з обережністю, оскільки вони порівнюються з березнем 2020 року, місяцем, коли країна була щільно закрита на два останні тижні. Якщо порівнювати з липнем 2019 року падіння кількості туристів і витрат іноземних мандрівників становить понад 91%, що відповідає низхідного тренду. Погана сторона статистики полягає в тому, що в країні вже зареєстровано 13 місяців поспіль зниження обох індексів, і очікується, що ця тенденція збережеться, принаймні, до літа.

Менше мандрівників, менше витрат

Падіння витрат іноземних туристів трохи вище, ніж падіння кількість гостей, що прибувають з-за кордону. Ця тенденція зберігається з самого початку пандемії: подорожі стали менш доступні, і туристи витрачають менше; але ця тенденція також має місце у внутрішньому туризмі. У першому кварталі 2021 року середні денні витрати на одного мандрівника склали 117 євро, що більш ніж на 20% менше, ніж в середньому 149 євро в 2020 році. На даний момент єдиний показник, який росте (хоча і недостатньо, щоб компенсувати зниження витрат) – це тривалість поїздок, яка в першому кварталі 2021 середньому склала трохи більше 9 днів в порівнянні з сімома з половиною днями в першому кварталі 2020 року.

  Іспанія відкриває кордони для всіх вакцинованих мандрівників
  Іспанія відкриває кордони для всіх вакцинованих мандрівників

Що стосується цільових ринків, на цифри як і раніше впливає пандемія коронавируса. Двома найбільшими ринками-джерелами туристів є Франція і Німеччина, звідки в першому кварталі 2021 року прибули 302 069 і 187 470 мандрівників відповідно. Сполучене Королівство, найбільше джерело іноземних туристів для Іспанії в минулому, додало за перший квартал лише 55 752 мандрівника (зниження на 97,2%). Більше туристів прибуло навіть з Італії (72 757 мандрівників) і Португалії (72 315 мандрівників).

Кількість іноземних туристів в Іспанії знизилася на 88,5%

Понад 700 000 туристів

Незважаючи на суворі обмеження на поїздки в Іспанію, 704 750 іноземних туристів відвідали Іспанію для відпочинку в першому кварталі 2021, в той час, коли подорожі між регіонами всередині країни були неможливі для стримування поширення коронавируса. Це протиріччя важко виправдати, але воно в якійсь мірі підтримується бюрократичними і політичними причинами.

Найбільш відвідуваним регіоном Іспанії в першому кварталі стали Канарські острови (233 883 відвідувачів), це одне з небагатьох місць в Європі, що пропонують «сонячний і пляжний» туризм в першій половині року. Далі йдуть Каталонія (108 452 відвідувачів), регіон Валенсія (70 302 відвідувачів) і регіон Мадрида (62 353 відвідувачів). Хоча багато хто піддає критиці можливість приїзду іноземних туристів, в той час, коли поїздки між регіонами всередині країни строго заборонені для громадян, це протиріччя здається єдиним дієвим способом допомогти тур галузі.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини