ГоловнаІсландіяВ Ісландії відкрили екскурсії до активного вулкану

В Ісландії відкрили екскурсії до активного вулкану

Виверження вулкана в Ісландії привернуло багато глядачів, яким дозволено відвідувати цей район за суворих умов.

Нещодавнє виверження тріщини біля гори Фаградальсфьял в регіоні Гелдінгадалур, розташованої приблизно в 40 км від Рейк’явіка, являє собою перший подібний інцидент у вулканічній системі Крисувік за понад 900 років. Багато геологів висловлювали підозри, що виверження могло статися на півострові Рейк’янес після наслідків понад 50 000 землетрусів, що відбулися в цій області протягом 15 місяців. Приблизно 300 000 кубічних метрів лави вилилось із землі внаслідок виверження, ширина якого становить від 1640 до 2640 футів і, як очікується, вщухне за кілька днів або тижнів.

В Ісландії відкрили екскурсії до активного вулкану

До вулкана можна дістатися за 90-хвилинний похід від найближчої дороги, і тим, хто намагається оглянути місце події, рекомендується не наближатися до лави. Вважається, що виверження не представляє загрози для населених пунктів, оскільки кількість лави є відносно невеликою і рідкою, що дозволяє уловленим газам виходити. Потік лави має довжину трохи більше чотирьох миль і обмежується певною долиною. Не передбачається, що виверження стане особливо вибухонебезпечним або призведе до стійкого попелистого шлейфу, на відміну від виверження Ейяфяллайокуклу в 2010 році, що спричинило труднощі у повітряному просторі навколо Європи.

Незважаючи на це, органи влади пильно стежать за ситуацією та мають прилади для вимірювання забруднення газом. Як результат, вони заблокували доступ до місця в той час, коли були зафіксовані високі рівні забруднення. В даний час вітер продуває діоксид сірки, що виділяється з населених пунктів, але вчені закликають туристів бути обережними, якщо в цьому районі несподівано відкриється нова тріщина.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини