ГоловнаМіжнародні організаціїОрганізація за демократію та економічний розвиток - ГУАМ51-е засідання Ради національних координаторів країн-членів ГУАМ

51-е засідання Ради національних координаторів країн-членів ГУАМ

20 листопада 2019 року у штаб-квартирі Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ (м. Київ) відбулось 51-е засідання Ради національних координаторів країн-членів.

Заступник Міністра закордонних справ, Національний координатор України в ГУАМ В.Боднар, який головував на цьому засіданні, повідомив учасників про основні заходи, які українське головування передбачає провести до кінця цього року.

Особлива увага була приділена питанням підготовки до проведення в Києві 26-27 листопада цього року 12-ої щорічної сесії Парламентської асамблеї ГУАМ, а також зустрічі глав урядів держав-членів Організації 12 грудня та бізнес-форуму в його рамках.

Було зазначено, що зустріч глав урядів має надати нового імпульсу розвитку економічної складової співпраці, передусім, реалізації проєктів у сфері торгівлі, транспортування та енергетики.

Передбачається ухвалення рішень щодо функціонування цифрового торговельного хабу, застосування блокчейн-технологій у процедурах митного оформлення, використання інституту економічних операторів, що забезпечить новий рівень державно-приватного партнерства у діяльності ГУАМ.

Учасники засідання підкреслили важливе значення політичної взаємодії та взаємної підтримки у питаннях забезпечення суверенітету та територіальної цілісності, а також розв’язання конфліктів на територіях країн-членів ГУАМ.

У 2019 році Україна головує в Організації за демократію та економічний розвиток – ГУАМ. Основними пріоритетами українського головування в ГУАМ є зростання внеску ГУАМ у економічний розвиток регіону, сприяння реалізації експортного та транзитного потенціалу України шляхом впровадження проектів створення ЗВТ та транспортного коридору, послідовного дотримання проектно-орієнтованого підходу до діяльності та розвитку державно-приватного партнерства.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини