Вечір португальського фаду

Португальське фаду на сцені філармонії

25 вересня Національна філармонія України очікує гостей із Португалії. Троє гітаристів-віртуозів – Рікардо Мартіньш, Бруно Давіде, Луїш Тріндаде – разом зі співачкою Інеш Граса, подарують киянам вечір португальського фаду, створять справжню атмосферу сонячного Лісабону.

Фаду – національна музика Португалії, своєрідний символ цієї країни. Традиційно виконується сольно, чоловіком чи жінкою, у супроводі двох гітар, класичної і португальської (має грушеподібний корпус і здвоєні струни). Кажуть, секрет фаду передає слово saudade, що означає тугу, сум, біль, самотність, але печаль ця чиста і світла, сповнена віри та надії.

За однією з версій фаду з’явилося в середовищі португальських моряків, які століттями ходили в море, залишаючи в болісному очікуванні своїх дружин. Ось це почуття, яке жінка переживає при розлуці з коханим, усвідомлюючи неминучість цієї розлуки, розуміючи, що чоловік може й не повернутися більше ніколи, але водночас продовжуючи вірити і надіятись на щасливе повернення, це і є saudade.

За підтримки Посольства Португалії в Україні

«НАГОТА МОГО ФАДУ»
Вечір португальського фаду

ІНЕШ ГРАСА (вокал фаду)
РІКАРДО МАРТІНЬШ (португальська гітара)
БРУНО ДАВІДЕ (класична гітара)
ЛУЇШ ТРІНДАДЕ (бас-гітара) – Португалія

Вартість квитків – 80-400 грн.

Date

Вер 02 2019

Time

08:00 - 18:00