Temporary spatial interventions in the process of revitalization

Підвищення соціальної активності жителів міста проявляється у зростаючому інтересі до загальних просторів. Все частіше перевищується межа між пасивним коментуванням реальності та активним бажанням змінитися. Художники, громадські активісти та підприємці ініціюють процес активізації простору знизу вгору. В результаті цих дій деградовані частини міст отримують нове життя. Незважаючи на тимчасовий характер їхніх втручань, вони можуть бути прелюдією до постійної трансформації. Тимчасові просторові втручання роблять позитивний внесок у хід та динаміку процесів активізації, стимулюючи соціально-культурологічну діяльність у деградованих або покинутих урбанізованих умовах.

Під час дослідження автора на прикладах тимчасових просторових втручань в процесах активізації було визначено три стратегії, які можуть бути застосовані в різних міських районах. Перший з них показує можливості пожвавлення широких міських територій шляхом концентрації тимчасових просторових втручань. Друга стратегія має на увазі питання трудомісткого характеру процесів активізації та інвестиційного виконання, вказує на приклади тимчасових об’єктів, які є попереднім переглядом цільової функції в міському просторі. Третя стратегія спрямована на приборкання деградованих просторів шляхом введення тимчасової функції створення культури. Під час лекції вищезгадані стратегії будуть представлені на прикладі їх використання в процесі активізації постіндустріального району Мієндзодра в Щеціні, Польша.

Jakub Ignacy Gołębiewski — доцент кафедри історії та теорії архітектури факультету будівництва та архітектури. У своїй науковій діяльності займається активізацією постіндустріальних просторів та набережних; мистецтво в громадському просторі та тимчасовою архітектурою. Автор багатьох наукових статей у польських та ззакордонний публікаціях, а також доповідач на наукових конференціях. Як викладач, він брав участь у багатьох архітектурних та міських майстернях. З 2010 року співпрацює з архітектурною студією «zomorfis». У рамках цієї співпраці він брав участь у розробці численних проектів, у тому числі односімейних та багатоквартирних житлових будинків, громадських приміщень та адаптації історичних будівель до нових функцій.

Вхід вільний за реєстрацією https://bit.ly/2Hv27Jw
Мова: Англійська

Date

Кві 25 2019

Time

19:00 - 21:00