ГоловнаLifeStyleСвітова криза чіпів: майже 8 мільйонів автомобілів не будуть випущені через дефіцит

Світова криза чіпів: майже 8 мільйонів автомобілів не будуть випущені через дефіцит

У 2021 року автовиробники по всьому світу втратять 210 мільярдів доларів. Згідно зі звітом компанії AlixPartners, цитованому Bloomberg, через невирішені проблеми нестачі напівпровідників.

За оцінками компанії, в цьому році через брак мікросхем буде вироблено на 7,7 млн. автомобілів менше, ніж в минулому, що майже вдвічі перевищує попередній прогноз. Незважаючи на зусилля, що робляться для її усунення, нестача стає все більш гострою.

Ден Хірш, керуючий директор AlixPartners в автомобільному і промисловому секторах, зазначає, що поки компанії мали запас автомобілів, але в найближчі тижні і місяці продажі почнуть страждати в міру виснаження резервів. Самі виробники також почали попереджати, що дефіцит серйозно вплине на результати третього кварталу.

Ситуація ускладнюється збільшенням числа випадків зараження коронавірусом в Південно-Східній Азії, що призводить до закриття заводів. На виконання замовлення на виготовлення чіпів вже пішов 21 тиждень, і керівники автопромисловості побоюються, що дефіцит чіпів може тривати роками.

За даними компанії Cox Automotive, оскільки запаси автомобілів закінчилися, ціни на них почали рости ще більше і досягли рекордних $ 43 355 в середньому по США в серпні. Хірш також стверджує, що деякі дилери змушені орендувати автомобілі, щоб було що показати в своїх шоу-румах.

Дефіцит почався в минулому році, коли виробники недооцінили попит на нові автомобілі. Криза не знайшла виходу – завдяки стихійним лихам і COVID-19.

Компанія AlixPartners опублікувала свій третій звіт по цій темі за рік. У січні компанія оцінила, що дефіцит обійдеться виробникам в 61 млрд доларів, а в травні підвищила прогноз до 110 млрд доларів. Хірш зазначає, що він не може гарантувати подальше підвищення.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

В Туреччині у готелів почалися проблеми

До серпня-вересня турецьку туріндустрію може очікувати маса неприємних сюрпризів:...

З Туреччини надійшов тривожний сигнал: у готелях турецького Бодруму почалися звільнення персоналу

Тривожний сигнал прийшов із турецького Бодруму, де у розпал...

У США почалася грандіозна криза в авіації

Грандіозна криза в авіації очікує незабаром країну з найрозвиненішою...

Готелі та ресторани в Німеччині готуються до масових закриттів

Песимізм та екзистенційні страхи, тобто побоювання за своє існування,...

У Європі починається масове банкрутство готелів та ресторанів

Високі ціни загрожують банкрутством готелям, ресторанам, кафе та барам...