ГоловнаАзербайджанКолір про тині - виставка живопису художника Вугара Мурадова

Колір про тині – виставка живопису художника Вугара Мурадова

12 квітня, в галереї “КалитаАртКлуб”, відкрилась виставка, відомого на весь світ азербайджанського художника, Вугара Мурадова – Колір проти тіні. Виставка проходить за підтримки посольства Азербайджанської Республіки в Україні.

Він уникає занурення у складні філософські поняття і не прагне оздоблювати свої роботи «рамами-концепціями», бо вважає, що «живопис — це передусім контакт через око, а не через розум і теорії».

Якщо ви запитаєте Вугара Мурадова, як він знайшов той чи той образ, чому використав саме такий колір, то навряд чи дістанете обґрунтовану відповідь. Але опинившись серед його живописних робіт, ви вже невдовзі почуватиметеся наче після курсу кольоротерапії, адже найголовніше, про що хоче говорити з вами художник, він висловлює через живопис і колір. Навіть у побуті звичні назви предметів він деколи випадково замінює на назви кольорів.

Колір — це те, що ми в першу чергу бачимо на його полотнах, сповнених особливої кавказької гостинності та щедрості. Але варто глядачеві хоча б ненадовго затриматись перед його картиною — і він ризикує через кольорові портали Вугара потрапити до іншого виміру і простору — туди, де, крім кольору, художник оперує ще й тінями. Ігноруючи закони фізики, він обходиться з ними досить вільно — немовби грає складні шахові партії з часом, використовуючи тінь і колір як вдалих асистентів. У багатьох роботах Вугара зображення тіні — це спроба і спосіб зупинити, трансформувати час, поєднати в одній миті минуле, майбутнє і сьогодення, розповісти про взаємодію і взаємовплив явищ.

«Крім основної мети — показати українській аудиторії роботи цікавого живописця, для мене цей проект — ще й можливість відкрити простір-портал для культурного обміну між митцями двох різних країн, організувати зустріч двох культур і ментальностей — української та азербайджанської, — говорить куратор виставки Олеся Ланевська. — А якщо вдасться, то знайти точки перетину для нових міжкультурних проектів. У зв’язку з цим, у рамках виставки заплановано кілька спільних заходів з азербайджанською діаспорою в Україні та київськими митцями, зустріч художника з київським арт-середовищем».

У день відкриття виставки «Колір проти тіні» на глядачів чекає більше двох десятків робіт. Презентація ще однієї стане окремою подією: цю картину азербайджанський художник створить безпосередньо у Києві, втілюючи свої враження від перебування у нашому місті. Вугар Мурадов писатиме її, використовуючи українські матеріали, надані компанією-виробником товарів для художників ROSA.

Вугар Мурадов народився 1967 року в Баку. Заслужений художник Азербайджану, член Спілки художників, Спілки карикатуристів та Об’єднання фотографів Азербайджану, член Міжнародної федерації художників ЮНЕСКО, постійний учасник престижних міжнародних арт-подій, митець, що регулярно представляє Азербайджан у світі.

Колір про тині - виставка живопису художника Вугара Мурадова

За кордоном твори В.Мурадова вперше були представлені 1998 року у Вашингтоні: тоді для проекту «Сучасні митці Азербайджану» куратори відібрали його роботи із серії «Портрети людей з синдромом Дауна».

Кілька років діяльність художника була тісно пов’язана з дослідженням азербайджанських килимів. І, можливо, саме завдяки цьому у 1998 році з’явилася «піксельна серія» — образи музикантів, створені в оригінальній авторській техніці, що нагадує пікселі чи збільшену міліметрівку. Дві роботи з цієї серії стали частиною колекцій Музею Ґуґґенгайма та Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку (МОМА). Згодом, у 2015 році народилась «килимова серія», у якій художник переосмислює один з найдавніших видів традиційного азербайджанського мистецтва. У своїх картинах він втілює «скульптурний підхід», відшукуючи в орнаментах і мотивах килимів приховані від чужих очей контури майбутніх фігуративних композицій.

На сьогодні за плечима Вугара Мурадова сотні виставок і проектів. Його роботи зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу.

Чотири роки тому картина Мурадова «Гранати» була виставлена на Art Fair Tokyo, де її придбали за $50 тис., а в 2018-му інший його твір був проданий на Miami River Art Fair за $60 тис.

Свіжі новини

Погода

Схожі новини