Об’єднані Арабські Емірати на передовій розширення прав та можливостей жінок

ОАЕ зайняли потужну позицію щодо розширення прав та можливостей жінок, впроваджуючи нові стандарти на основі унікального бачення покійного Шейха Заїда бін Султана аль-Нагйана, засновника ОАЕ. Цей підхід укорінився в уявленні теперішнього керівництва країни про майбутнє, в якому жінки є такими ж активними партнерами та учасниками  розвитку країни які і чоловіки.

Всенародне розширення прав жінок

Конституція ОАЕ гарантує рівні права жінкам та чоловікам. По різним регіональним та світовим соціально-економічним та іншим показникам у гендерній рівності та жіночих досягненнях, освіті та грамотності, працевлаштуванні жінок та повазі до них, ОАЕ є однією з провідних країн.

Конституція країни підтримує участь еміратських жінок у прийнятті рішень,  що є ключовим компонентом розширення економічних прав. У грудні 2014 р. урядом ОАЕ було прийняте рішення, що  гарантує участь жінок у радах директорів усіх державних установ у співвідношенні 15%. Дев’ять жінок засідають у Федеральній Національній Раді 16-го скликання, що становить 22.5% від 40 членів. У новому Кабінеті, сформованому у 2016 р., 27%  становлять жінки, включаючи 9 жінок-міністрів, одна з яких – наймолодший призначений міністр Кабінету (23 роки).

Раду ОАЕ з питань Гендерної Рівності було засновано у 2015 р. як федеральне агентство, головною метою якого є  досягнення гендерного балансу в усіх загальнонаціональних галузях та на керівних посадах. Жінки приймають активну участь у роботі судової системи. Зокрема, декілька суддів та прокурорів – жінки. Також жінки гідно представлені у поліції та на військовій службі. У сфері дипломатії 30% дипломатичного корпусу займають жінки у Міністерстві Закордоних Справ та Міжнародного Співробітництва, 234 жінки працювали у 2017 р. й серед них були  Посли та дипломати, що представляють ОАЕ закордоном.

Емірати досягли успіху і у боротьбі із диспропорцією у середній та вищій освіті для дівчат. Зараз більше 70% дівчат отримують університетську освіту. Жінки беруть активну участь у сфері економіки та бізнесу. Вони становлять 46.6% від загальної робочої сили, займаючи 66% у державному секторі. 30%  жінок перебувають на керівних посадах. 23,000 бізнес-леді керують проектами в ОАЕ,  загальна вартість яких складає  близько 15 мільярдів доларів США.

Об’єднані Арабські Емірати на передовій розширення прав та можливостей жінок

Розширення прав жінок у світі

Уряд ОАЕ оголосив «Розширення прав Жінок та Дівчат» одним з трьох головних напрямів,  які становлять основу політики міжнародної допомоги, що надаватиметься ОАЕ   у 017-2021 рр. Це також один з головних пунктів стратегії Міністерства Закордонних Справ та Міжнародного Співробітництва.

Більше 14% загальної міжнародної допомоги з боку ОАЕ у 2016 р. було присвячено розширенню прав жінок та дівчат в усьому світі. Після вирахування двосторонньої підтримки державним бюджетам, що становить більше половини загальної суми виділеної країною на міжнародну допомогу у 2016 р., на поширення гендерної рівності та розширення прав жінок було виділено близько третини загальної суми.

Серед міжнародних благодійних проектів присвячених цьому варто згадати наступні:  професійну підготовку жінок та підтримку жінок-підприємців із країн з низьким та середнім доходом, а також підтримка більше 100 проектів у сфері здоров’я для жінок та дітей. В Афганістані ОАЕ надали допомогу шафрановій промисловості, в якій жінки керують близько 80% виробничого бізнесу. На Шрі Ланці ОАЕ надали фінансову допомогу інституту присвяченому розширенню прав жінок.

Інфраструктура – один з головних обов’язків міжнародної діяльності ОАЕ, є  – однією із рушійних сил у розширенні прав жінок. Покращення інфраструктури призводить до підвищенної мобільності, доступу до ринку та зменшує кількість часу витраченого на неоплачену роботу по дому та залишає більше часу на підвищення продуктивності та на внесок  до економіки.

ОАЕ в боротьбі за ідею розширення прав жінок та дівчат у підприємницькій діяльності пожертвували 50 мільйонів доларів Світовому Банку для підтримки Ініціативи з Фінансування Жінок-підприємців (WeFi). Ця ініціатива допоможе мобілізувати більше мільйона доларів у фінансування жінок-підприємців. ОАЕ прагнуть зробити необхідні знаряддя праці доступними для жінок та підтримувати їх, створюючи можливості. Ініціатива «1000 Лідерів» – це приклад того, як країна  жінкам можливість навчатися, як держава дбає про їхні права, дозволяючи жінкам підвищувати свою професійну кваліфікацію, а відтак – посідати керівні посади у найрізноманітніших галузях економіки. Ця програма допомагає розвіяти соціальні упередження щодо поділу гендерних ролей та здатностей,  залишаючи  їх у минулому.

Об’єднані Арабські Емірати на передовій розширення прав та можливостей жінок

Розширення прав жінок у національних  програмах, присвячених розширенню та захисту прав людини

ОАЕ розробили  низку національних програм та стратегій для розширення та гарантії захисту прав і фундаментальних свобод людини. У 2015 р. Об’єднані Арабські Емірати заснували Раду з Гендерної Рівності ОАЕ, ціллю якої є зменшення гендерної нерівності та робота над досягненням гендерного балансу у державному та приватному секторах, особливо у керівництві.

Також, ОАЕ прийняли декілька національних програм та стратегій націлених на розширення прав жінок в ОАЕ та на підвищення їхнього статусу шляхом впровадження Національної Стратегії для Розширення Прав Жінок та їхньої Підприємницької Діяльності на 2015-2021 рр. Метою  згаданої стратегії є  подолання труднощів та перепон, які пов’язані з участю жінок  в усіх сферах державного життя.

Неухильно дотримуючись усіх конвенцій з прав людини, ОАЕ представили свою другу доповідь у межах Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок у листопаді 2015 р.

Також, виконуючи добровольні зобов’язання, що є необхідними для набуття статусу країни-члена  Ради ООН з прав людини на 2016-2018 рр., ОАЕ надали допомогу «Жінкам ООН»  та відкрили офіс цієї організації в ОАЕ. Об’єднані Арабські Емірати та «Жінки ООН» підписали конвенцію про відкриття офісу із членами країн Ради Співробітництва Країн Перської Затоки у липні 2016 в Абу-Дабі. Офіційне відкриття відбулося у жовтні 2016р.  Керівництву організації було  надано необхідні умови для діяльності. Також, ОАЕ  профінансували  відкриття офісу « Жінок ООН».

У 2009р. ОАЕ приєдналися до Протоколу про попередження та припинення торгівлі людьми, особливо жінками та дітьми,  та про покарання за  подібну торгівлю (протокол Палермо). ОАЕ також є членом-засновником «Організації Об’єднаних Друзів». Яка опікується  боротьбою проти торгівлі людьми. Цю організацію  засновано у вересні 2010 р., під час 65 сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Висновок

Жінки продовжують бути  у центрі уваги гендерної політики ОАЕ  в усьому світі. Влада ОАЕ впевнена у тому, що прогрес у сфері прав жінок  є вкрай важливим для формування сучасного суспільства на основі толерантності та рівності.  Маючи значні переваги, досягнення та досвід, ОАЕ продовжують працювати над тим, щоб жінки в усьому світі  мали ті ж самі права, які  вже мають жінки  Об’єднаних Арабських Еміратів.

Слідкуйте за нами на Google News

Також читайте

Актуально

Погода

Останні новини