ГоловнаАлбаніяЧим можуть здивувати Балкани українського туриста. Чотири головні напрямки

Чим можуть здивувати Балкани українського туриста. Чотири головні напрямки

Стрибнути в машину і прогулятися по приголомшливому ландшафту Балканського півострова або вздовж бірюзових вод Адріатичного моря – це фантастичний спосіб вивчити цю частину південно-східної Європи.

Хорватія та Чорногорія: Дубровник – національний парк Ловчен

Чим можуть здивувати Балкани українського туриста. Чотири головні напрямки

Почніть цю транскордонну подорож дивовижними Динарськими Альпами, проїхавши D8 від Дубровника, Хорватія, до Пераст, Чорногорія. Поки ці сусідні країни мають спільне чудове узбережжя Адріатичного моря, підготуйтеся до зміни обстановки, оскільки досить рівнинна топографія південного кута Хорватії перетворюється на темні скелясті вершини Чорногорії.

Коли ви прибудете до приємного містечка Пераст, яке стоїть на якорі в затоці Котор, що входить до списку ЮНЕСКО, ви будете зачаровані його мирною атмосферою, бароковим палацем та 16 приголомшливими церквами. Найпопулярнішими визначними пам’ятками є Госпа од Шкрпєла та Святий Джордже, які ви знайдете плаваючими прямо в березі посеред аквамаринової затоки. До обох островів можна дістатися на човні.

Сідайте назад у машину та проїжджайте 30 км дорогою від Переста до абсолютної родзинки затоки – міста Котор. Пориньте в середньовічну історію, піднявшись на міські стіни до пагорба Святого Іоанна – веселого, хоч і строгого походу на стародавні укріплення, що датуються 9 століттям.

Тим, хто шукає неймовірних краєвидів з висоти до 1749 метрів, слід проїхати серпантиновою дорогою, яка веде по крутій горі від Котора до одного з найкращих природних чудес Чорногорії – Національного парку Ловчен. Цей привід може похвалитися 25 поворотами шпильок і приголомшливим видом на гори. Вся ваша подорож може тривати від чотирьох годин до трьох днів залежно від тривалості кожної зупинки.

Болгарія: Пловдив до Велико-Тирново

Чим можуть здивувати Балкани українського туриста. Чотири головні напрямки

Прямуючи на північ по трасі 55 від Пловдива, ця поїздка починається з буколічних видів на серце Болгарії. Чудовою зупинкою в цій конкретній подорожі є Дряново, невелике містечко, розташоване в основі Балканських гір. У цьому чарівному селі знаходиться дрянівський монастир, який підтримує скеля, присвячений святому Михаїлу. Походження будівлі датується 13 століттям і має давнє минуле руйнувань та революцій. Церкву двічі спалювали дотла за роки, коли Болгарією управляла Османська імперія, але була відбудована в 17 столітті і зберігається донині. Найновіша реставрація є досить чудовою.

Продовжуючи північ шосе до Велико-Тирново, цей останній 30-хвилинний відрізок постійно вважається найкращим мальовничим драйвом у Європі – види справді вражаючі. Ви будете меандрувати по розлогій Долині Троянд, пишній місцевості, на березі якої розташовані дві річкові долини, де ростуть одні з найрідкісніших сортів троянд у світі. Якщо вам пощастить побувати в травні або червні, коли квіти розпустилися повністю, відкрийте вікна автомобіля до кінця, зробіть розкішний вдих і насолоджуйтесь небесним ароматом на всій ділянці долини. Інші чарівні зупинки на цій дорозі включають золотоверху церкву в російському стилі в Шипці та місто Трявна, відоме своїми багатовіковою традицією різьблення по дереву.

Албанія: Вльора до Хімари через перевал Ллогара

Чим можуть здивувати Балкани українського туриста. Чотири головні напрямки

Туристи, байкери, любителі пляжу та любителі історії насолоджуватимуться чудовими видами на долину Дукат на північ та Албанську Рив’єру на південь. Від Вльори прямуйте на південь на SH8, рівною дорогою, що врізається прямо в схил гори. На додаток до приголомшливих пляжів нижче, серед інших чудових пам’яток можуть бути стадо кіз, що недбало гуляють дорогою зі своїм вівчарем, або місцеві жителі, що їздять на мулах або ослах.

Варто відзначити зупинки вздовж SH8 – прекрасні пляжі Орікум та Дермі. Між цими двома пляжами ви також знайдете Національний парк Llogara Pass – де проходять одні з найкращих пішохідних стежок в країні. Парк поєднує в собі свіже високогірне гірське повітря з вітром від Іонічного моря, який є вітром, і є чудовим місцем для пригод на природі або простого сімейного пікніка.

Завершіть свою поїздку відвідуванням Хімари, одного з найбільш незайманих пляжів уздовж узбережжя Албанії. На безтурботному узбережжі океану в Гімарі також є безліч ресторанів морепродуктів та пляжні бари, де можна спробувати – для чогось справді місцевого, випийте ракію, популярний фруктовий бренді, який родом з Балкан.

Боснія і Герцеговина: Сараєво – водоспад Кравіца

Чим можуть здивувати Балкани українського туриста. Чотири головні напрямки

Шосе E73 / M17 проходить паралельно бірюзовій річці Неретва, яка проходить через Боснію і Герцеговину та Хорватію на шляху до Адріатичного моря. Річка успішно зрошує одну з найбільш родючих та екологічно різноманітних долин на Балканах. Подорожуючи з Сараєво до Мостара, ви проїдете історичне місто Конич, де проживає прекрасний шестипролітний кам’яний міст. Однак ця ніжка приводу така чудова, що ви не хочете жодних перебоїв!

Після прибуття до Мостара відвідайте старе місто та його чарівні бруковані вулиці, викладені ринками, де продають місцеві ювелірні вироби, кераміку та столовий посуд. Місто має виразно османську архітектуру, включаючи делікатні мечеті з мінаретами настільки високими, що, здається, торкаються хмар. Старий Мост, міст, відомий своєю бурхливою історією та неймовірним видом, також є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Прогулявшись по його витонченій арці, ви точно переконаєтесь, чому. Для багатоденних мандрівників Мостар також є ідеальною зупинкою на ніч.

По дорозі від Мостара до водоспаду Кравіця ви проїдете повз Імператорські виноградники. Невідома багатьом, Герцеговина забезпечувала вином королівські права Австро-Угорської імперії під час її піку. Зупиніться за келихом місцевого вина серед величезних полів ідеально доглянутих виноградних лоз.

Як ідеальний фінал чудової поїздки, ви будете в захваті від вигляду вашого кінцевого пункту, водоспаду Кравіца, з близької відстані. Насолоджуйтесь обідом та купанням у його смарагдових водах, дивлячись на один з найкрасивіших прикладів сирої природної краси на Балканах.

Свіжі новини

Погода

Також читайте

Поліція Абу-Дабі пересіла літаючі мотоцикли

Унікальний літаючий ховербайк охоронятиме безпеку туристів в Абу-Дабі: футуристичний...